Noze - z czego sa wykonane

28 września 2015 Off By pstnibb.pl

Noze - z czego sa wykonane

Najnowsze odkrycia archeologiczne pokazują, że ludzie używali metali od okresu neolitu i górnictwa oraz obróbki metali rozpoczął się około 8000 rpne, dziesięć tysięcy lat temu. Jest to znacznie więcej niż wcześniej domniemane. W rzeczywistości, proste artefakty miedzi sięga 9000 pne zostały niedawno znalezionych w Azji Mniejszej.

Wydaje się, że Hetyci, z górskim obszarze zasięgu Taurus w tym, co jest obecnie Turcja nie byli pierwsi pracownicy przemysłu metalowego, jak było dawniej myślałem, ale w rzeczywistości odziedziczył ich doświadczonych w hutnictwie od wcześniejszych kultur tego regionu, którzy jako pierwsi użytkownicy metalowe jak ile jest znana w tej dacie.

Pierwsze metale, które były wykorzystywane przez ludzi były złoto i miedź. Jest to zrozumiałe, ponieważ oba są łatwe do zobaczenia i oba są łatwe do pracy przy użyciu tylko proste narzędzia. Ze względu na miękkość i giętkość, złota stosowano głównie do celów ozdobnych. Miedź, bardziej wytrzymałe metalowe ozdoby użyto również ale także groty, noże, szpilki, grzebienie i innych przydatnych przedmiotów, że miękkie złoto nie było dobrze nadaje się do.

Nie ma pewności, jak wcześnie crafters metali odkrył wytapiania. Surowa miedź jest krucha i może pęknąć, gdy trwają prace, ale po podgrzaniu staje się giętki i wykonalne. Sugeruje się, że to nie może znaleźć się przypadkowo przez osobę spada kawałek metalu do ognia, a następnie zauważając różnicę w działaniu metalu później.

Gdy człowiek zaczął używać metali, było wiele w zasadzie czystego metalu można znaleźć i pracowałem. Ponieważ popyt wzrósł, kopanie po szczegóły dostawy stało się konieczne, a wydobycie rozwinięte. Ponieważ wydobycie postępy, coraz mniej czysty metal był dostępny do wytapiano. Jako metale unpure ogrzewano, inne metale miesza się z nimi stapia się z różnymi prędkościami.

- autor artykułu